Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 280 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Greenpeace nawołuje...

wtorek, 18 marca 2008 15:44

,,Greenpeace Polska rozpoczyna we czwartek, 20 marca w Warszawie akcję "1% na pomoc przyrodzie" mającą na celu przekonanie Warszawiaków do wsparcia Greenpeace jednym procentem podatku przy rozliczaniu PIT-u. '' Jesteśmy przekonani, że warto oddać pieniądze i tak wyrzucane dla Urzędu Skarbowego dla Greenpeace. Greenpeace na pewno mądrze to wykorzysta! Popatrz- jakby takich ludzi było więcej to Greenpeace już ma pieniądze na akcje. Przekonaj swoich przyjaciół do oddania 1% podatku dla organizacji przyrodniczej. Pamiętaj- pomagając przyrodzie pomagasz sobie...   AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (21) | dodaj komentarz

Ćma- piękna i bestia..

wtorek, 19 lutego 2008 15:21

Zapewne większość z was uważą motyle nocne za żenującą pomyłkę natury. W odróżnieniu od swoich krewniaków aktywnych w ciągu dnia są one w większości szare i.. nudne. Czy aby na pewno macie racje? Niekoniecznie! W tej chwili myślicie sobie- te ćmy z lasów deszczowych są może ładne, ale te żyjące w Polsce są okropne. Bronię stwierdzenia, że każdy wytwór natury jest na swój sposób. No dobrze- powiecie- ale taka brudnica mniszka jest wstrętnym szkodnikiem. Jest... Ale i ona bywa zadziwiająca. Widzę, że nie przekonały was moje argumenty. Pójdę więc inną drogą. Widział ktoś z was może zmrocznika gładysza czy zmierzchnicę trupią główkę? Właśnie! Czyż przyroda nie wymyśliła sobie tego w piękny sposób. Tutaj musicie mi ulec. Oba gatunki są jednak tylko częścią ze wspaniałych ciem. Jest ich dużo więcej... Teraz już nikt nie spojrzy obojętnie na motyle nocne!

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Hannibal Lecter czy Vlad Tepes?

poniedziałek, 28 stycznia 2008 20:35
Jest jeden mały ptaszek, który brutalnością przewyższa wszystkie gepardy i krokodyle razem wzięte. Jest jednak ''tylko'' średni ptak drapieżny z rodziny dzierzbowatych. Nazywa się dzierzba srokosz. Jej sposobu zabijania nie powstydziłby się nawet Hannibal Lecter. Otóż nabija on na ciernie swoje ofiary, zwykle myszy i norniki. Patrząc na tego ptaka wydaje się to przerażające i brutalne, ale ma to swoje przyrodnicze uzasadnienie, gdyż dzięki temu może bez trudu poćwiartować swoją ofiarę, a jego dziobek jest za słaby, aby mógł to zrobić inaczej. Jak widzisz Internauto, jest to uzasadnione z punktu widzenia zwierzęcia, gdyż to jedyny sposób na przeżycie srokosza.   
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Sondy

poniedziałek, 24 grudnia 2007 15:55
 

Czy zbierasz surowce wtórne? Jeśli tak, to jakie?

Szkło (0)

0%

 

Plastik (5)

10%

 

Makulaturę (8)

16%

 

Metale (np. puszki) (5)

10%

 

Zbieram kilka z wyżej wymienionych. (22)

43%

 

NIE zbieram. (11)

22%

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Znaczny spadek populacji ptaków.

poniedziałek, 10 grudnia 2007 14:20
''Pierwszych siedem lat nowego stulecia to okres szybkiego wymierania ptaków polskiego krajobrazu rolniczego i powolnego wzrostu liczebności niektórych ptaków leśnych. Unijny wskaźnik liczebności pospolitych ptaków polnych ustabilizował się w latach 2005-2006 na poziomie niższym o ponad 10 punktów procentowych niższym od wyjściowego stanu w 2000 r.''- podaje OTOP.org.pl. Trudno oczekiwać, że wyginie jakaś znaczna ilość gatunków, ale przypuszcza się, że do 2050 r. przeżyją gatunki tylko takie, które będą potrafiły się przystosować do fatalnych warunków środowiskowych w większości miast. Więc co? Koniec z bąkami, bekasami czy wodniczkami. Zginie to z czego Polska słynie? Trudno to przewidzieć, ale mogę obiektywnie stwierdzić, że przeżyją kawki, gawrony i wróble, ale ze znacznie ograniczoną populacją. Miejmy nadzieję, że te smutne stwierdzenia się nie sprawdzą. To może być jedno z ostatnich djęć bąka. Pamiętajmy o tym! 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Bieniszewskie rozmaitości.

środa, 28 listopada 2007 22:42

Tak, tak! Prawdziwy przyrodnik nigdy nie próżnuje. Pewnego pięknego dnia (jeszcze jesień była) wybrałem się do rezerwatu przyrody w Bieniszewie. Chcecie wiedzieć więcej? Proszę wejść TU! Wręcz przeraziło mnie bogactwo szaty roślinnej i mnogość grzybów. Raj dla botanika i mikologa. Przede wszystkim- żółciaki siarkowe, daglezje, dęby, sosny... Jest co opowiadać. Streszczę to jednak w jednym zdjęciu. Takich grzybów jak tamten poniżej jest tu wiele. Podszyt bardzo bogaty w mchy i porosty zaś drzew jak już wspomniałem całkiem sporo, od grabów po dęby. Gdzieniegdzie występuje buk. Polecam wyprawę w te rejony jesienią i późnym latem. 

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Dokarmiać ptaki czy nie?

piątek, 09 listopada 2007 15:14

Znowu powraca znany temat. Choć jest dopiero połowa listopada to warto się nad tym zastanowić. Argumentem za dokarmianiem jest na pewno chęć polubienia, poznania tych zwierząt, jednak- czy słusznie? Na pewno wspomaga to w jakimś sensie ptaki dzięki czemu 1-3 sztuki więcej przezyją. Czy ma to jednak znaczenie w światowej populacji. Taki argument jak chęć ratowania przyrody poprzez dokarmianie zdaje się niedorzeczna. Czy dokarmiać czy nie? Tak- jeśli chcecie sobie popatrzeć na ptaki,nie- jeśli chcecie w jakiś znaczący sposób pomóc ptakom.

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Rospuda i ryś- sprawa Polska!

sobota, 27 października 2007 23:39

Platforma Obywatelska w swym programie wyborczym zadeklarowała wstrzymanie obecnych prac i potoczenie obwodnicy Rospudy alternatywnym projektem. I co? Mozliwe jest to, ze moze być dobrze dla Polaków jak i dla Polskiej przyrody. Zenujący program obwodnicy wg. PiSu wrzucony do kosza to wręcz rzucenie się w objęcia ekologów dla PO. Jednak to nie wszystko o czym chcę opowiedzieć.

 

Poza tą sprawą jest jeszcze druga- moze nawet wazniejsza:
Ryś, czyli Lynx Lynx powoli ginie. Na wolności pozostało jedynie 200 osobników! Co mozna zrobić? Czy da się go uratować? Przede wszystkim odwiedź stronę www.rys.wwf.pl i wpłać darowiznę na rzecz ochrony rysia. Wchodź równiez na naszą stronę, gdyz będziemy próbowali dowiedzieć się więcej o tej sprawie. Dlaczego my mozemy spokojnie zyć,a to wspaniałe zwierze-nie. Niestety, sami zniszczyliśmy populację tego kotowatego, a teraz jesteśmy zobowiązani, aby go wyratować i zapewnić normalną egzystencję. Proszę, a wręcz błagam- WY TEZ POMÓZCIE TEMU WSPANIAŁEMU ZWIERZĘCIU!

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Zmiany klimatu i spot wyborczy.

wtorek, 23 października 2007 18:07

Nigdy bym nie zgadł! Al Gore-amerykański polityk, który minął się z prezydenturą- zaczął działania na rzecz walki z globalnym ociepleniem i niedawno uzyskał Pokojowego Nobla. Czy słusznie? Uwazam, ze jak najbardziej! Ludzie wreszcie zdali sobie sprawę z kłopotó w które sami się wpędzili. Przedstawiamy wam galerię ''Zmiany klimatu''. Ukazane tam zostały szokujące zdjęcia przedstawiające m.in. fabryki, kwaśne deszcze itp. Jest jeszcze druga sprawa. Jan Szyszko opublikował kilka dni temu swój spot wyborczy w którym twierdzi, ze walczy o polską ekologię! To śmieszne, a wręcz zenujące. Uratował kilka wilków co jest mu na plus, ale ta osoba po prostu chciała zniszczyć Rospudę, czyli np. miodokwiaty krzyzowe, storczyki i wiele innych. Dzięki wam na szczęście jest szansa na lepsze jutro. Moze rząd PO zda sobie sprawę ze wspaniałego stanu naszych ekosystemów i nie zbeszcześci ich.

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Europejski Dzień Ptaków

poniedziałek, 08 października 2007 18:52
,,Podczas pierwszego październikowego weekendu, 6 – 7 października 2007 roku, tysiące obserwatorów będzie liczyło ptaki odlatujące na południe oraz przybywające do nas z dalekiej Północy.

Liczenie ma szansę przynieść bardzo ciekawe rezultaty. Tylko w ciągu ostatnich dni ornitolodzy zaobserwowali przedstawicieli rzadko spotykanych gatunków migrujących: mewę obrożną, biegusa tundrowego, świstunkę żółtawą, błotniaka stepowego.

Ptasie osobistości – na wyciągnięcie lornetki'' źródło

Mamy nadzieję, ze akcja zakończyła się sukcesem :-)Jeszcze nie znamy szczegółowych wyników akcji, ale czekamy z niecierpliwością. Na razie musimy polegać na informacjach uzytkowników forów. Obserwacje uzytkownika wieslawbaginski:EDP.doc- poniewaz obserwacje są obszerne podajemy je w pliku .doc. Ściągnij klikając na linka.

 AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Bałtyk- czyzby niedługo BEZRYBIE?

wtorek, 02 października 2007 11:03

,,Komisja Europejska w lipcu br. stwierdziła, że polscy rybacy wykorzystali już tegoroczne kwoty połowowe i wprowadziła dla nich zakaz połowów dorsza obowiązujący do końca 2007 roku. Mimo to rybacy zapowiadają wyjście w morze 15 września, kiedy kończy się okres ochronny dla tego gatunku. Jeśli zakaz zostanie złamany, Polska będzie musiała liczyć się z poważnymi konsekwencjami, łącznie ze wstrzymaniem unijnych dotacji dla sektora rybołówstwa oraz postawieniem Polski przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.'' źródło www.greenpeace.pl

Uwazamy, ze sprawa jak najbardziej słuszna. Bałtyk jest morzem ubogim gatunkowo i zimnym, a niszczenie populacji ichtiofauny jest po prostu przekleństwem na ekologów. Rybacy zapewniają sobie teraz byt na ten i moze na następny rok, ale co będzie jak dorszy będzie brakować? Zostaną śledzie i makrele odpowiecie. Tak, ale to dla rybaków duza strata. Jak się dba tak się ma :-/

Chcę podziękować za miłe komentarze i proszę o następne, ale i merytoryczne komki :-| Piszcie np. czy interesujecie się sprawą dorsza 

AUTOR: ZDZICH8 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Ptaszyna cz.1

środa, 29 sierpnia 2007 10:56

Rysiek chodził wtedy do 5 klasy. Był nieciekawym piegowatym rudzielcem. Nie był zbyt dobrym uczniem i trochę psocił. 

Rysiek szedł jak zwykle do szkoły. Wszystkie 6 lekcji szybko minęło. Jakieś pierwszaki się pobiły na 3 przerwie. Wychodząc ze szkoły zauwazył coś małego i ruszającego się. Była to brązowo- bura kuleczka. Gdy się przyjrzał dokładnej zauwazył, ze kuleczka ma dziobek i oczka i jest... ptakiem. I jakiś przypadek zrządził, ze akurat korytarzem szła pani Makuszewicz- nauczycielka przyrody.

-Proszę pani!

-Słucham?

-Mam, tu ptaszka!

-Ojej! Szybko do mojej sali! Ogrzejemy go!

Poszli więc do sali i ogrzali ptaszka. Był zziębnięty, ale zył.

- Co to jest?

-Masz tu ksiązki.

Wróbel- nie! Drozd śpiewak- nie! Tak. To był DZWONIEC!

CDN. 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

1 urodziny!

środa, 29 sierpnia 2007 10:54
Juz dzisiaj- 1 urodziny bloga! Złozycie zyczenia? Mamy dla was 1 część opowiadania ,,Ptaszyna'' w kategorii EkoOpowiadania!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Juz niedługo roczek. Ekokalkulator.

sobota, 25 sierpnia 2007 17:01

Nasz blog zaczyna chodzić! Ma juz niemal rok. Przygotowaliśmy na tą okazję kilka niespodzianek, ale nie zdradzimy o co chodzi.

   Bardzo ciekawą stronę przygotowało Greenpeace. Zobaczcie tutaj. Jest to ekokalkurator pokazujący ile drzew zniszczymy w ciągu naszego krótkiego zycia. Wyniki są zatrwazające. Sam stwierdziłem, ze będę ograniczał ilość kupowanych magazynów. Inna sprawa, ze te gazety mogą pójść na makulaturę. POmyślcie nad tym...

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Wartość biologiczna lasów.

sobota, 18 sierpnia 2007 20:59

Ogólnopolskie Towarzysztwo Ochrony Ptaków opublikowało pierwszy w Polsce raport dotyczący wartości biologicznej lasów. Wg OTOP dobre wyniki potwierdzają szczególną wartość Puszczy Białowieskiej oraz wielu puszcz na terenie północno-wschodniej Polski. Badania przyniosły ciekawe informacje o innych, cennych przyrodniczo lasach, szczególnie w południowej Polsce. Wiadomo tez, ze w Polsce mozna spotkać wszystkie rozaje lasów tej strefy klimatycznej (m.in. łęgi,grądy,olsze itd.).   

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Ciekawe zwierzaki

sobota, 28 lipca 2007 14:17

Nawet nie wyobrażacie sobie jakie rarytasy ostatnio widziałem:

PUSTUŁKA- niewielki drapieżny ptak z rodziny sokołów ( dł. ciała 32-35 cm,
rozpiętość skrzydeł 68-74 cm). Żywi się nornikami i myszami. Pustułka objęta jest ścisłą ochroną gatunkową,ale jest umieszczona w kategorii LC.  W Polsce rzadka.

.......................................................................................................

TYGRZYK PASKOWANY- jeden z największych pająków w Polsce (samice mogą osiągnąć nawet 25 mm długości). Pajęczyna tego pająka ma charakterystyczny zygzak pomagający ją wzmocnić. Objęty ochroną ścisłą.

.......................................................................................................

Hajstra (pot. bocian czarny)- duży ptak brodzący (dł. ciała ok. 87 cm, rozpiętość skrzydeł 190 cm). Żywi się żabami i niewielkimi rybkami. Również objęty ścisłą ochroną gatunkową w kategorii LC. W przeciwieństwie do bociana białego jest płochliwy.


 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Jurajski Park Narodowy... Czy powstanie?

środa, 18 lipca 2007 15:16

Być może już niedługo powstanie Jurajski Park Narodowy. Z naszego punktu widzenia to świetny pomysł! Nasze zdanie podzielają też wszyscy miłóśnicy przyrody. Na terenie tego parku będzie można spotkać roślinne endemity* m.in. przytulię krakowską oraz też warzuchę polska i kilka unikatowych gatunków chrząszczy jaskiniowych. Pozwolę sobie zacytować ,,Najwyższej rangi formę ochrony, jaką jest park narodowy, zamierzamy stworzyć na dwóch wyspach o łącznej powierzchni 4,6 tys. ha w północnej części obecnego parku krajobrazowego "Orlich Gniazd", należących już do obszaru ostoi "Natura 2000" - powiedział prof. Janusz Hereźniak z Uniwersytetu Łódzkiego. '' (źródło www.wp.pl). Jednak nie wszyscy cieszą się z takiego obrotu sprawy. Mieszkańcy terenów w których ma powstać park narodowy narzękają, iż na kłopotliwe dla nich przepisy (nie można budować nowych pomieszczeń itd.).  Przyrodnicy argumentują, że władze obecnego parku krajobrazowego, samorządów lokalnych i Lasów Państwowych nie są dziś w stanie zabezpieczyć unikatowej przyrody przed nadmierną eksploatacją. Jak rozstrzygnięty zostanie spór- nie wiadomo.My- jako nieliczni-wiemy też, że może powstać już niedługo Mazurski Park Narodowy!

*-endemity- gatunki występujące tylko w jednym miejscu na świecie np. tylko na terenie JUry Krakowsko-Częstochowskiej.

   AUTOR: ZDZICH8

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Stop dwutlenkowi węgla!

sobota, 07 lipca 2007 14:56

CO2- czyli inaczej mówiąc dwutlenek węgla jest najważniejszą przyczyną ocieplania klimatu! Spektakularnego wyczynu dokonali działacze stowarzyszenia ekologicznego Greenpeace. Wdrapali się niezauważeni na komin największej elektrowni w Polsce-BOT Bełchatów-a następnie namalowali na nim wielki napisz: STOP CO2. Był to protest przeciw złej polityce energetycznej rządu. Popieramy w 100%! A co wy o tym sądzicie? Czy podoba wam się tak radykalna forma protestu? Piszcie w komentarzach.

UWAGA! Zamieściliśmy całkiem nową grę ,,Recycle''! Gra w dziale ,,Rozrywka''! 

AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Ścieki do morza? Ministerstwo do d...?

piątek, 29 czerwca 2007 13:56

Ej ziomki! Napiszcie jakiegoś komentarza! Wiem, że może tak żebram głupio jak te nastolatki na ,,sweet-blożkach'',ale myślę, że komentarz (MĄDRY) zmotywuje nas do działania. Chciałem dać wam dużo zdjęć,ale mi się USB zapodziało,więc obiecuję na honor ZDZICHA8 (nie obraź się), że dam zdjęcia tyle,że troszkę później!

Greenpeace broni przyrody naszych mórz i o tym wiemy doskonale. Ostatnio w mediach nagłośniono problem kłopotów Bałtyku z powodu ścieków wpuszczanych do morza przez promy i różne statki. Może to nie nowość, ale żadne przepisy prawne nie mogą ukarać takiego delikwenta. Polskie jeziora i rzeki są czystsze dzięki przepisom zakazującym takiego działania, aczkolwiek to prawo nie obowiązuje na morzu, więc jeśli ci się podoba możesz sikać z promu za burtę! BRAWO Panowie od prawa! Piszemy właśnie petycję do Ministerstwa Środowiska,ale raczej nic nie zrobią te ,,mądre główki'' z tego pseudo-ministerstwa z pseudo-ministrem na czele! A TERAZ PROŚBA DO WAS! WSTĄPCIE DO KOP! Więcej info w dziale ,,Regulamin klubu''.  AUTOR: FILKUS


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Autorzy

niedziela, 17 czerwca 2007 21:12

Autorzy:

PAN ZAŁOZYCIEL I ADMIN- zdzich8  oraz

filkus

donmatt

Crimma 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

G8, czyli...

niedziela, 17 czerwca 2007 21:11

Elo! Blog przez jakiś czas był zawieszony, a obecnie wznowilim działalność :-]Ekhm... Dodałem dział ,,Autorzy'', zeby było wiadomo kto prowadzi bloga. A teraz powiem o G8, czyli głupocie 8 głupów! Mieli podczas spotkania prezydentów 8 najwazniejszych państw obradować o globalnym ociepleniu i co... Ustalili co zawsze, czyli nic! Super! Panom juz dziękujemy!! Aha... Chce jeszcze powiedzieć,ze brak mózgu jest wadą wrodzoną, ale nieumiejętność uzywania mózgu to juz wina wasza własna!

    AUTOR: ZDZICH8


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Innowacje!

piątek, 04 maja 2007 11:36

Witajcie! Wprowadziliśmy wiele innowacji na stronie. Zlikwidowaliśmy właśnie dział ,,Nowości na stronie'', a wprowadziliśmy dział ,,Sklepik''!Na razie jest jeszcze mało dopracowany, ale mamy nadzieje, że się wam spodoba :-)Ostatnio właściciel strony (zdzich8) został też współautorem strony EKODZIEWCZYNY. Życzymy ci dłuuugiej pracy na tym blogu, a ja (donmatt) idę segregować śmieci i pograć w piłkę :-D


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

PUBLIKACJE!

piątek, 04 maja 2007 11:24

 PTAKI Dariusz Graszka- Petrykowski

Wyśmienita książka o ptakach! Dowiesz się tu wiele o zagrożeniach środowiska! Jest tu też niezły przewodnik... Naprawdę warto 0:-) KUP!

............................................................................................................................. NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PARKI NARODOWE

Piękny album wydany przez wydawnictwo Pascal! Fantastyczne fotografie wprost z naszy (jakże wspaniałych!) parków narodowych! Jeśli lubisz przyrodę i jakimś cudem nie masz tej książki to możesz ją kupić TUTAJ pirat

...................................................................................................

 SPOTKANIA Z PRZYRODĄ- ZWIERZĘTA Erich Kretzschmar  , Wilfried Stichmann

Bardzo praktyczny przewodnik pokazujący aż 900 gatunków zwierząt w różnych środowiskach! KUP TUTAJ! limo

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Populacja ptaków wodnych spada!

czwartek, 26 kwietnia 2007 17:02

Wyraźnie spada populacja ptaków wodnych. To niepokojące zjawisko nasila się w ostatnich latach. ,,Według 4. raportu Waterbird Population Estimate populacja 44 proc. spośród 900 gatunków ptaków wodnych spadła w ciągu ostatnich 5 lat, a tylko 17 proc. wzrosła.'' źródłó: www.ptaki.info

Musimy zdać sobie z tego sprawę. Coraz częstsze są zanieczyszczenia zbiorników wodnych. Jednak na razie nie tłumaczy to tak drastycznego spadku populacji tych zwierząt. Liczymy jednak na naszych naukowców :-D Ostatnio jednak największym problemem małych ptaków wodnych jest norka amerykańska. ZAmieściliśmy więc portret pamięciowy zabójcy :-]--->


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Dzień ziemi 2007

środa, 25 kwietnia 2007 16:25
 22 kwietnia 2007 to 18. międzynarodowy Dzień ziemi. Myślę, ze wybaczycie nam kilkudniowe spóźnienie?? :8 W tym roku hasłem jest ,,Ziemia odzyskana''. W tym roku głównie zajmowaliśmy się recyklingiem... Czy wy tez myśleliście o Dniu Ziemi?? Jestem ciekaw co tam słychać w odchłani waszego domu... Czy lezą tam papierki?? Wrzućcie je do kosza... Tak będzie najlepiej. Zróbcie wiosenne porządki ]:->
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Obrońcy przyrody : Powrót Bloga ;)

środa, 11 kwietnia 2007 13:16

,,W sobotę 31 marca 2006 Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Augustowa. Podczas tego spotkania lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział, że Polska powinna kontynuować prace nad obwodnicą nie zważając na toczący się w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości proces, a dopiero w razie niekorzystnego wyroku szukać rozwiązania. Użył sformułowania „dajemy rządowi zielone światło" i podkreślił, że PO nie będzie stawała rządowi na drodze w konflikcie z Komisją Europejską.'' źródło: www.greenpeace.pl

To dziwne, ze ktoś kto w większości podejmuje tak dobre decyzje tym razem tak okropnie się pomylił! Odwrotnie niz bracia K., którzy słabo rządzą krajem, ale o Rospude chcieli walczyć. Tylko szkoda, ze na dobrych chęciach się zakończyło. Rospuda znowu do zniszczenia!!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Łyska- czarna i dziwna.

piątek, 23 lutego 2007 13:57
Chciałbym wam napisać o ciekawym ptaku. Łyska jest ptakiem wodnym koloru czarnego zywiącym się glonami i innymi roślinami wodnymi. Wielkość około 40 cm, a rozpiętość skrzydeł 70 cm. Charakteryzuje ją biała narośl u nasady dzioba. Łysa nie jest piękna, ale mi się podoba, więc ją sfotografowałem.  Patrzcie i podziwiajcie. :-)Łyskę mozna zobaczyć na większości zbiorników wodnych (oprócz mórz). Ptak ten jest gatunkiem chronionym, ale wojewoda moze wydać pozwolenie na odstrzał. Jest to tzw. ptak łowny. Ale sami lepiej zostawcie łyski w spokoju ;-)
Podziel się
oceń
4
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

KE nie pozwoli zdewastować Rospudy!

wtorek, 20 lutego 2007 19:54
Komisja Europejska nie pozwoli na zniszczenie Rospudy! Premier stwierdził, ze trzeba przemyśleć sprawę, ale co wazniejsze komisarz ds. środowiska Stavros Dimas stwierdził, ze Komisja Europejska wyda nakaz na zaniechanie budowy przez Dolinę Rospudy! Az dziw, ze nie zrobiono tego wcześniej!!! Ekologom (i mi) zrobiło się cieplej mimo, ze pogoda nie jest dobra. Drogowcy chyba dali walkowera, a więc ekolodzy wygrywają trzy do zera!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Ratujmy Rospudę!

poniedziałek, 19 lutego 2007 16:51
Tak... Nasz kochany Pan Minister Środowiska Jego Ministerska Ekscelencja (tak kaze zapewne o sobie mówić) Jan Szyszko odwiedził Rospudę i powiedział, ze nic nie da się zrobić. Grrr... Ekolodzy przypięli się do drzew, a mieszkańcy Augustowa walczą o obwodnicę. Na razie 2:1 dla drogowców. Moze Komisja Europejska coś z tym zrobi, bo wy najwyraźniej nie chcecie ochrony Rospudy, bo nikt nie podpisał się petycji w sprawie Rospudy z poprzedniej notki. Szkoda, ze nie wszyscy chcą walczyć razem z PRZYRODAPOLSKI.BLOOG.PL i ekologami. Zachęcam do podpisania się pod poprzednią notką oraz do zapisania się do KOP!   
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Spada populacja ptaków wodnych i brodzących!

sobota, 17 lutego 2007 19:47

Spada liczba ptaków wodnych i brodzących! Spada i to w zawrotnym tempie! I choć KONWENCJA RAMSARSKA działa juz 36 lat to ma ona i tak niewielkie znaczenie choć zakłada ochronę obszarów wodno-błotnych (np. Biebrza). Na stronie www.ptaki.info znaleźliśmy informacje o tym, ze populacja ptaków wodnych na świecie spadła o 44 proc. a tylko o 17 proc. wzrosła. Cóż, może podglądajcie bociany, czaple oraz kaczki, nury itp., bo może ich już niedługo zabraknąć. No, ja jadę podglądać łyski. Miłego oglądania birdwatcherzy!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Rospuda do zniszczenia!

piątek, 09 lutego 2007 16:47

Kilka dni temu wojewoda podlaski wydał wyrok. Dolina Rospudy będzie zatruwana przez drogę ekspresową. I pomyśleć, że głównym sprawcą był minister środowiska Jan Szyszko, który odrzucał propozycje towarzystw przyrodniczych, aby zmienić przebieg trasy, tak, by nie  przecinała Rospudy. Adam Wajrak (znam go z czytanek o zwierzętach z ,,Komiksowa'' i jako autora ,,Zwierzaki wajraka'') walczył dzielnie o uratowanie Doliny. Setki osób stało się takimi ,,wajrakami'' dzięki internetowemu apelowi. Niestety zakończenie gorsze. Zbieram petycje do premiera o ponowne przemyślenie sprawy. Wpisać się można w komentarzach. Pan premier też był za uratowaniem Rospudy. Jeśli dołączysz do KOP też będziesz mógł/a pomóc Rospudzie. Więcej w kategorii ,,Regulamin klubu''.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

Petycja o ochronę Puszczy Białowieskiej.

piątek, 02 lutego 2007 15:41
Właśnie uruchomiliśmy nowe Forum. Mam nadzieję, ze wam się spodoba! A teraz chcę wam opowiedzieć o projekcie ochrony Puszczy Białowieskiej. Puszcza ta jest wspaniałym obszarem leśnym o duzej róznorodności gatunków. Zasłynęła ono jako miejsce dość licznego występowania zubra. Tym mozemy się szczycić. Jednak niestety puszcza ta jest nieustannie niszczona. Pomóc mozesz jej podpisując petycję o ochronę tego obszaru. Umieściliśmy Treść apelu więc kazdy moze sprawdzić co podpisuje. Aby podpisać się pod petycją nalezy wejść na stronę WWF Polska i wypełnić formularz.
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Rozlewiska Warty!- FILM

wtorek, 09 stycznia 2007 22:41
Specjalnie dla was film o rozlewiskach warty. Krótki, ale mam nadzieję, że wam się spodoba. Rozlewiska_warty-_nie_kasuj_.wmv Jeśli chcesz zobaczyćlub ściągnąć film kliknij na link. Umieszczę też fotkę ze strony www.zdjecia.polska.pl POZDRO!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Rozlewiska Warty.

czwartek, 04 stycznia 2007 19:39

Mieszkam niedaleko rozlewisk Warty i widzę jak jest nieustannie niszczona przyroda tego miejsca. Zrobiłem więc fotoreportaz. Na pierwszym zdjęciu widać tony (no może trochę mniej) śmieci wyrzucone przez ludzi niedbających zbytnio o środowisko naturalne. Na następnych pokazane jest właśnie to miejsce.     A do tego jeszcze odgłosy wiatru z tego miejsca :) S4010599.WAV I czyż nie szkoda niektórym takiego wspaniałego miejsca? Może w waszym mieście też są takie miejsca o które nie za bardzo dbają ludzie. Napiszcie do nas na maila zespolredakcyjny@wp.pl POZDRAWIAM I ZAPRASZAM NA NASZĄ DRUGĄ STRONĘ www.przyroda.com.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Redakcja

czwartek, 21 grudnia 2006 16:47
Jeśli chcesz pomóc w prowadzeniu bloga napisz emaila pod zespolredakcyjny@wp.pl
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Spis artykułów

czwartek, 21 grudnia 2006 16:36

               SPIS ARTYKUŁÓW:

Migracje ptaków     migracje_ptakow.doc    Autor: przyrodapolski.bloog.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Wesołych świąt!

czwartek, 21 grudnia 2006 16:31

Wesołych świąt!      Życzy zespół przyrodapolski.bloog.pl!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Ratujmy kopciuszka!

sobota, 16 grudnia 2006 20:28
Nie, nie tego z bajki. Chodzi o gatunek ptaka. Ptak ten ma w ciągu kilkunastu lat dojść prawie do wymarcia. Może stanie się to jeszcze szybciej? Co robić by pomóc kopciuszkowi? TY pamiętaj o tym, aby nie śmiecić! Nie wyrzucaj taki rzeczy jak np. sznurki czy druty. Ptaki często się kaleczą przez nie. Gatunek ten lubi życie mieszczucha. Ale za kilka lat możemy już go nie zobaczyć!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Zużyte bateie do pojemników!

czwartek, 14 grudnia 2006 21:28

Zbierajcie zużyte baterie! Pamiętajcie, że jedna mała bateria wyrządzi większą szkodę środowisku niż niewielkie wysypisko! W sklepach RTV oraz w wielu szkołach prowadzone są zbiórki baterii. Może warto się przyłączyć? Dla członków KOP dodatkowe informacje o bateriach i ich wpływie na środowisko naturalne.   


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Konkurs

niedziela, 03 grudnia 2006 22:38

 

Ściąg raczej nie będzie :( Zamiast tego konkurs:

1. Czy muchówki to muchy?

2. Czy borowiki rosną pod sosnami?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

FORUM

sobota, 02 grudnia 2006 23:04

FORUM  Forum strony przyrodapolski.bloog.pl. Zobacz koniecznie. A może zapiszesz się do KOP. Wystarczy kliknąć!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Ściąg jedna nie ma...

piątek, 01 grudnia 2006 16:08

Ściąg raczej nie będzie :( Zamiast tego konkurs:

1. Czy muchówki to muchy?

2. Czy borowiki rosną pod sosnami?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Nasze lasy!

niedziela, 29 października 2006 16:55

Szanowny blogowiczu!

Lasy stanowią 28 % powierzchni Polski. Może to mało,ale możemy zadbać o tą resztkę,która została! Warto, bo może to uratować wiele zagrożonych gatunków. Wszystko zależy od polityków, którzy póki co wolą wycinać lasy niż je ratować. Panowie! Musicie uregulować przepisy prawne, które w Polsce obowiązują! A ty blogowiczu też możesz uratować nasze lasy!!! Nie wyrzucaj odpadków do lasu na tzw. ,,dzikie wysypiska''! PAMIĘTAJCIE o naszej naturze!!

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Ściągi za 2 miesiące :(

środa, 18 października 2006 19:52

Witajcie blogowicze!

Szkoda, że jest was ostatnio tak mało. Niestety, dział ,,Ściągi'' będzie najprędzej za 2 miesiące :-( Ale proszę pamiętać, że warto myśleć o ekologii każdego dnia. z TEGO OTO POWODU ODSYŁAM was na stronę, której bannerek tu wkleiłem. To ten napis ,,Inicjatywa 3 śmieci dziennie''. Sprawdź to działa! Na ekologię oczywiście. Zobaczcie, bo warto.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Już niedługo!

poniedziałek, 02 października 2006 21:02

Witajcie!  Już niedługo będzie dział ,,ściągi'', czyli trochę z fizyki,chemii i biologi :)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Nowy dział!

niedziela, 01 października 2006 12:33
Uruchomiliśmy dział ,,Rozrywka''.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Rozrywka

niedziela, 01 października 2006 12:24

Ptasie memory ZAGRAJ

Jak chronić środowisko? ZOBACZ

Quiz o przyrodzie polski SPRAWDŹ SIĘ

Quiz o ekologii SPRAWDŹ SIĘ    <--STWORZONE PRZEZ NAS!

......................................................................................................

RECYCLE- świetna gra ekologiczna!

 

 

Gra polega na odpowiednim posegregowaniu śmieci. Myślę, że się wam spodoba. TŁUMACZENIE: glass- szkło, paper- papier, plastyc-plastik


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Europejskie Dni Ochrony Ptaków

sobota, 30 września 2006 11:14

OTOP przysłało mi wiadomość :  ,,Europejskie Dni Ptaków 2006 - 7-8 października (sobota-niedziela)
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków serdecznie zaprasza do wspólnego obserwowania ptaków w
pierwszy październikowy weekend. Dni Ptaków to znakomita okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego o
ptakach, zaobserwować ciekawe gatunki oraz aktywnie wypocząć w terenie ze znajomymi i rodziną.
Dni Ptaków obchodzone są na świecie już od 15 lat, zawsze jesienią - wtedy, kiedy większość gatunków
na obu półkulach znajduje się w trakcie wędrówki związanej ze zmianami pór roku.
Tematem tegorocznych Dni Ptaków są ptasie ostoje - czyli miejsca o szczególnym znaczeniu dla ptaków.
Więcej o Dniach Ptaków można przeczytać na stronie
www.otop.org.pl oraz na forum Grupy
Warszawskiej OTOP pod adresem:
forum.przyroda.org/topics54/wiatowe-dni-ptakow-2006-vt6787.htm

Co będzie się działo w Warszawie i okolicach?

DZIEŃ PTAKÓW NA MOŚCIE ŚWIĘTOKRZYSKIM 07/10/2006
Obserwacje ptaków, spotkanie z innymi obserwatorami. Warto zabrać własną lornetkę.
Miejsce: Most Świętokrzyski, północna strona (pod czerwonym daszkiem), od Portu Praskiego
Termin: sobota 7 października, między 8:00 a 12:00

DZIEŃ PTAKÓW W REJTANIE 07/10/2006
Prezentacje multimedialne (m.in. "Co to są ostoje ptaków?", "Pokochajmy Całowanie", "Czy mewa
pospolita jest pospolita"), pokazy slajdów (Bagno Całowanie, Dolina Środkowej Wisły), konkursy
rozpoznawania ptaków i ich głosów, wystawa piór, ciekawe gry i zabawy dla dzieci. Miejsce: Zespół
Szkół nr 16 (część gimnazjalna - wejście od Gimnazjum nr 59), ul. Wiktorska 30/32; dojazd: autobusy
107, 174, 182, 301 (przystanek Metro Racławicka); metro: stacja Racławicka.
Termin: sobota 7 października, między 11:00 a 16:00
Dokładny program od 29 września na stronie www.erkao.prv.pl. O ile to możliwe, prosimy o
wcześniejsze powiadomienie mailem (warszawska@otop.org.pl) lub telefonicznie (0661583447) o
przybyciu, co pozwoli nam zaplanować, w której sali przeprowadzić spotkania

WYCIECZKA DO REZERWATU "STAWY RASZYŃSKIE" 08/10/2006
Obserwacje ptaków na stawach w Raszynie. Warto zabrać własną lornetkę.
Miejsce: zbiórka na pętli autobusowej na Okęciu, następnie przejazd do Raszyna
Termin: niedziela 8 października, zbiórka o 8:30, zakończenie ok. 13:00-14:00
Szczegóły od 29 września na stronie www.erkao.prv.pl

WYCIECZKA DO WILANOWA 08/10/2006
Obserwacje ptaków w dzikiej części Wilanowa. Warto zabrać własną lornetkę.
Miejsce: zbiórka na pętli autobusowej w Wilanowie koło restauracji Mc Donald's
Termin: niedziela 8 października, zbiórka o 9:00, zakończenie ok. 13:00-14:00
Szczegóły od 29 września na stronie www.erkao.prv.pl

REJSY Z "PTASIM PRZEWODNIKIEM" PO PORCIE CZERNIAKOWSKIM 08/10/2006
Obserwacje ptaków z pokładu tradycyjnej pychowej łodzi "Stwora". Warto zabrać własną lornetkę.
Miejsce: Port Czerniakowski przy barce "Herbatnik" Fundacji Ja Wisła
Termin: niedziela 8 października, rejsy o 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 i 17:00 (rejs trwa 1 godzinę)
Szczegóły od 29 września na stronie www.erkao.prv.pl

WYCIECZKA PO PARKU SKARYSZEWSKIM 08/10/2006
Obserwacje ptaków w Parku Skaryszewskim. Warto zabrać własną lornetkę.
Miejsce: Park Skaryszewski pod pomnikiem od strony Alei Waszyngtona
Termin: niedziela 8 października, zbiórka o 9:00, zakończenie ok. 13:00-14:00
Szczegóły od 29 września na stronie www.erkao.prv.pl

WYCIECZKA NAD JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE 08/10/2006
Obserwacje ptaków w rezerwacie "Jeziorko Czerniakowskie". Warto zabrać własną lornetkę.
Miejsce: zbiórka na moście nad rezerwatem.
Termin: niedziela 8 października, zbiórka o 10:00, zakończenie ok. 14:00
Szczegóły od 29 września na stronie
www.erkao.prv.pl''

Tak więc zapraszam na Europejskie Dni Ochrony Ptaków!


 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Ważna data!

piątek, 29 września 2006 16:34
Przypominam wam o Światowym Dniu Ochrony Zwierząt. 4 października!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Test Ekologiczny.

środa, 20 września 2006 13:36
Sprawdź swoją wiedzę w teście ekologicznym ! Zobacz na http://eko-konkurs.funtest.biz/ i rozwiąż test !!!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Odwiedziło:  328 131  

Kalendarium

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Fotozbiór

Porozmawiaj na moim forum dyskusyjnym! ......... .......................... WSPIERAMY : Inicjatywa 3 śmieci dziennie ................................... kamery, webcams ................................... ................................... ............................... MOJA SONDA...MOJA SONDA...MOJA SONDA... ..............................
... .. ...
Ustaw stronę jako startową;

Dodaj stronę do ulubionych
..............................
..
Poleć servis znajomym

Wpisz E-mail:

...
WP.pl
.. Napisz SMSa do kolegi. Może powiadomisz jego o nas? .......................
EKO-TOPLISTA
.............................. Katalog Stron Przyrodniczych .. Katalog Ciekawych Stron - Zapraszamy!

Statystyki

Odwiedziny: 328131
Wpisy
  • liczba: 70
Bloog istnieje od: 4209 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl